citáty-vesmír

28. listopadu 2009 v 17:54 |  básničky,citáty,SMS ajn..
http://www.strawberry-gashes.net/you/favicons/rainbow.gifBudete-li se snažit porozumět celému vesmíru, nepochopíte vůbec nic. Jestliže se pokusíte porozumět sobě, pochopíte celý vesmír.
http://www.strawberry-gashes.net/you/favicons/rainbow.gifPouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
http://www.strawberry-gashes.net/you/favicons/rainbow.gifSvítí hvězdy na nebi proto, aby každý našel tu svou?
http://www.strawberry-gashes.net/you/favicons/rainbow.gifZ jakého rozumného důvodu bych se měl bavit tajemstvím hvězd, maje ustavičně před očima vyhlídku na smrt nebo otroctví?
http://www.strawberry-gashes.net/you/favicons/rainbow.gifKdyby vesmír drtil člověka, ještě by byl člověk vznešenější než to, co jej zabíjí, protože on ví, že umírá, kdežto vesmír o své převaze nad ním neví nic.
http://www.strawberry-gashes.net/you/favicons/rainbow.gifLidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosi.
http://www.strawberry-gashes.net/you/favicons/rainbow.gifProč nechcete poznat, že vesmír je neuvědomělá inteligence, když uvědomělá inteligence se rodí z něho?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama